Jubilejní desátá Noc s H.CH.Andersenem

Dne 30.března přesně v 18:30, jsme zahájili 10. ročník Noci s Andersenem pro naše malé čtenáře. Sešlo se celkem 22 dětí ve věku od 5 do 13 let. Začátek byl velmi zajímavý, jen co odešli poslední rodiče, jsme se posadili do kruhu a představili jsme se navzájem ostatním spolunocležníkům. Vylosovali jsme si jména z Trnkových příběhů, sešli se tady Kyberbabička, Švejk, Kocour, Bivoj, malá mořská víla, Jezinky, a mnoho dalších zajímavých jmen ať už více či méně známých.
Zazpívali jsme si písničku, navštívili kostel sv.Michaela, kde nás přivítal pan ing. Psotka, zastupitel města a svou poutavou prezentací nás seznámil s původní stavbou a historií celé budovy. Po příchodu z kostela jsme měli přichystaný další úkol, kde jsme ukázali své malířské schopnosti, na chvíli se z nás stali ilustrátoři a kreslili jsme pravou i levou rukou, nohou a také jsme se snažili kreslit ústy. Pro mnohé z nás to byla velká dřina. Pan Jiří Trnka byl také znám tím, že vyráběl loutky, ale protože zanedbával školní povinnosti, jeho úplně první loutky nakonec skončily v kamnech. Proto jsme se rozhodli, že ty jeho první loutky mu pomůžeme vyrobit my a s velkou vervou jsme se do toho pustili. Všichni byli moc šikovní a jedna loutka vedle druhé, byli krásné a dýchala z nich snaha všech zúčastněných. I náš nejmenší účastník ”Bivoj” se velmi snažil a pod jeho rukama vznikla nádherná loutka. Jelikož se výroba poněkud prodloužila, dostali jsme se na ”Tajemnou zahradu”něco málo po půlnoci, ale o to víc si to děti užily.Přichystaná stanoviště proletěli rychlostí blesku a uvnitř knihovny vymýšlely báseň, kterou dostali za úkol. Po splnění posledního úkolu jsme se rozloučili s naší spolukolegyní ze SVČ Klubko – Martinou Hrubošovou, která nás celým večerem poutavě provázela a za to jí patří velké dík a všechny děti se rozprchly vyčistit zoubky a do říše snů. Budíček byl jako každým rokem už v sedm hodin, někomu se chtělo stávat míň a někteří byli vzhůru ještě před budíčkem. Poté se děti nasnídaly, sbalily si své věci a vyčkávaly příchod rodičů. Snad odcházely plny jen těch nejlepších dojmů a příští rok se na Noc budou těšit stejně jako my.

Milada Rokytová a Pavlína Elšíková

Další fotky :