Pasování prvňáčků

Ve středu 16. května 2012 proběhlo již osmé, tradiční pasování prvňáčků na rytíře „Řádu čtenářského“. Celkem bylo pasováno 60 dětí.
Dopoledne, v doprovodu svých učitelek, děti před samotným králem Knihoslavem z našeho Písmenkového království složily svou zkoušku odvahy a přečetly krátký text z knížky. Děti ukázaly, že číst dovedou a jsou na začínající čtenáře moc šikovné. Proto odpoledne mohla tato malá slavnost pokračovat na SKC – Sokolovně slavnostním pasováním opravdovým mečem na rytíře- čtenáře.
Děti si pro nás připravily krátké vystoupení. Za odměnu na ně čekala pohádka Pták Ohnivák a liška Ryška v podání vypravěče pohádek, Dana Taraby ze Zašové. Při pohádce jsme se všichni moc dobře bavili. Tak jako vždy i naše pohádka měla šťastný konec.
Za zvuku fanfár na jeviště přišel král Knihoslav se svou královskou dcerou Knihoslavou a mohlo začít samotné pasování.
Tento slavnostní den bude dětem připomínat pasovací listina, malá knížečka „laskavého čtení“ pana spisovatele Miloše Kratochvíla, čtenářská placka „Už jsem čtenář“, pastelky a nezbytná pomůcka malého čtenáře záložka do knížky.
Našim prvňáčkům přejeme ať jim zájem o knihy a čtení vydrží co nejdéle a také najdou cestu k nám do knihovny. Naše písmenkové království už na ně netrpělivě čeká.
Poděkování patří všem, kteří přispěli k hezkému středečnímu odpoledni.

Milada Rokytová

Fotogalerie z pasování