UPOZORNĚNÍ

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 bude knihovna otevřena do 12.00 hodin

INFORMACE Z KNIHOVNY:

NAPOSLEDY V ROCE 2018 PŮJČUJEME V PÁTEK 21. 12. 2018 DO 17.00 HODIN.
25. – 31. 12. 2018 BUDE KNIHOVNA BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ UZAVŘENA.
2. 1. 2018 BUDE KNIHOVNA OTEVŘENA 13.00 – 18.00 HODIN.

VŠEM ČTENÁŘŮM A NÁVŠTĚVNÍKŮM KNIHOVNY PŘEJEME KRÁSNÉ, POŽEHNANÉ A KLIDNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A V ROCE 2019 MNOHO PRACOVNÍCH A OSOBNÍCH ÚSPĚCHŮ
MĚSTSKÁ KNIHOVNA STARÉ MĚSTO

Setkání se spisovatelkou Mgr. Lenkou Rožnovskou

Dne 13. 3. 2013 naše město a knihovnu navštívila jedna ze známých mladých spisovatelek píšících pro děti. Beseda byla určena pro žáky 1. tříd a podle reakcí dětí i paní učitelek měla beseda velký úspěch.
První beseda začala pro děti v osm hodin ráno a na uvítanou a společné seznámení dostali děti od plyšového psího kamaráda, ”lízanec”,”pecku čenichovku” nebo se jim usadil na hlavu jako velký klobouk…
Poté následovalo krátké seznámení o tom, jak se dostala k psaní knih. Původní profesí je paní učitelka, takže s dětmi má bohatou zkušenost a už tehdy začala psát do časopisů články, pohádky, komiksy nebo detektivky. Vzhledem k velkému zájmu začala své knihy vydávat a na svém kontě jich má několik. Děti byly seznámeny s knihami jako ”Terezka a Šáša Šišulác”, ”Ukradená písmenka”, ”Strašidýlko z aktovky” a ” Školačka Kristýnka”, ze které čerpala spisovatelka inspiraci a dětem rozdávala úkoly formou hry a tak děti sbíraly rozsypaný ”Bonbónový déšť”, když svou nepozorností malá školačka vrazila do paní učitelky nebo ”Kočkování”, ” Schovávačka” před vosím bodnutím, ”Buchtobraní” a další hry. Závěrem každý školáček dostal krásné vysvědčení od Kristýnky podepsané i spisovatelkou Rožnovskou.
Beseda byla velkým přínosem pro děti, protože poznaly, že čtení není jen povinnost, ale i zábava a dovědění se mnoho užitečných informací. Takže velké díky patří Lence Rožnovské, která nás poctila svojí návštěvou, paní učitelkám, které projevily zájem a přišly i s dětmi a nakonec i paní knihovnici Miladě Rokytové, která byla iniciátorem této akce a poskytla prostor knihovny.

Elšíková Pavlína

Fotogalerie: