Noc s Andersenem v knihovně

Rok s rokem se sešel a v Městské knihovně a IC se nocovalo již po dvanácté. Za přispění SVČ Klubko paní Březinové a ZŠ Staré Město paní učitelkou Daňhelové s její třídou II.C (20 dětí), jsme společně ještě s dalšími deseti spáči zažili nezapomenutelnou noc, plnou zábavy a her.
A co se letos vlastně dělo? V šest večer jsme se jako každý rok začali scházet a až opadl ten největší křik a každý si vyhlédl své místo na spaní, jsme se sešli v kruhu, představili se a zábavnou formou se snažili zapamatovat kamarády se kterými jsme měli strávit čas až do rána. Poté se ujala slova paní knihovnice Milada Rokytová a něco málo nám pověděla o Heleně Zmatlíkové. Asi kolem osmé večer jsme se přesunuli do školy, pustila se pohádka, děti něco málo pojedly, rozdělily se do čtyř barevných družstev a hledaly indicie po prostorách školy. Společně jsme si zazpívali i zatančili, vyrobili berušky z papíru a mezi tím se rozjela další hra – stezka odvahy zvaná SVĚTLUŠKY VE ŠKOLE. A protože už se blížila půlnoc, přesunuli jsme se zpět do knihovny, kde každý z nás měl podle indicie najít ukrytý poklad, se kterým jsme se ráno všichni spravedlivě rozdělili. Ještě než jsme ulehli ke spánku nás navštívil tajemný host, sám pan ANDERSEN, pro kterého děti měly nachystány otázky. A na závěr se pustila krátká pohádka na dobrou noc a pak se děti nechaly unášet společně se zážitky do říše snů.
Co říci závěrem? Děkujeme paní Březinové, která přichystala poutavý a krásný program, velké dík, patří také paní učitelce Daňhelové, která své svěřence zasvětila do naší velké akce. A v neposlední řadě děkujeme všem rodičů, kteří se postarali o občerstvení pro děti.

M.R.+ P.E.

Fotogalerie: