Nedělní putování Starým Městem

Neděle 2. června 2013 patřila dětem a jejich svátku. Proto jsme se i my chtěli zapojit a v rámci 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje jsme pro děti, rodiče a prarodiče připravili „Putování Velkomoravským Starým Městem – Veligradem“. Laskavým průvodcem nám byl PhDr. Luděk Galuška,CSc. Děti poutavě a přiměřeně jejich věku seznámil s dávnou minulostí Starého Města.
Po jednotlivých památných zastavení nás vozil vláček Steelinka, který jsme měli pronajatý od firmy REC Group s.r.o.
Přes naše počáteční obavy se sešlo před Památníkem Velké Moravy hodně dospěláků i dětí. Ne všechny děti by však vydržely s námi putovat přes dvě hodiny Starým Městem. Proto nejdříve ti nejmenší absolvovali okružní jízdu vláčkem po Starém Městě.
Pak už nám ostatním nic nebránilo prožít krásné a příjemné dopoledne plné historie a našich představ o tom, jak žili naši předkové.
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Věříme, že založíme tradici a zábavnou formou naše děti budeme seznamovat s historií ale i současností našeho města a blízkého okolí.
Velké poděkování patří našemu průvodci, městu a Historické společnosti Starý Velehrad, kteří nám pomohli tuto vydařenou akci financovat.

Milada Rokytová, Pavlína Elšíková

Přinášíme Vám také fotogalerii z této akce

Provozní doba

Po 8 – 12 13 – 18
Út 12 – 17
St 12 – 17
Čt 8 – 12 13 – 18
8 – 12 13 – 17

Facebook

Výběr z fotogalerie

Archivy

Užitečné odkazy

Národní knihovna v Praze