Noc s Andersenem 2015

Také v naší knihovně letos děti měly možnost strávit kouzelnou, pohádkovou noc. Někteří se nebáli a podělili se s námi o své postřehy.
Tento rok je pro nás noc poslední a taky nejlepší. Byli jsme vedoucí týmů (Anderséni62, Andersenové, Děti z Dánska, Mimoni a Střevlíci, Šmoulové, Večerníčci). Tento rok bylo téma Jan Drda a jeho pohádky. Došel nám číst pan místostarosta Mgr. Martin Zábranský. Potom každý tým dostal test o Janu Drdovi a jeho pohádkách. Po testech byla menší přestávka na občerstvení. Vydali jsme se na noční procházku Starým Městem a vyplňovali úkoly. Cesta nás zavedla do Jezuitského sklepa., kde jsme hráli hry. Třeba jako čertovská honička, čarodějnice, vyrobili jsme si čertovskou masku. Našli jsme tam ukrytý poklad – bonbóny. Pak jsme šli zpět do knihovny, dívali se na filmovou pohádku Sůl nad zlato. Vyčistili jsme si zuby a šli spokojeně spát ve 3/4 na dvě.

Bára, Marky, Marťa, Šárka

Když jsme přišli, hráli se seznamovací hry, potom jsme se rozdělili do týmů, ve kterých byli nejstarší vedoucí! Dostali jsme hrací karty a plnili jsme úkoly. Šli jsme hledat poklad. Šli jsme kolem radnice, pošty, školy, Rastislavovou ulicí k Památníku Velké Moravy až ke kostelu a do Jezuitského sklepa. Hráli jsme hry, vyrobili si čertovskou masku. Když jsme se vrátili, ještě jsme plnili úkoly, sledovali pohádku. Následovala hygiena a šli jsme spát. Celé jsme si to náramně užili.

Toto zase napsala Barča, Nikča, Naďka

Děti si také vyzkoušely hru na spisovatele.
Vyber si slovo a z jeho písmen vytvoř další slova. Na tato slova napiš příběh.
Na slovo PAMPELIŠKA děti napsaly:
Byla jednou jedna liška, která se jmenovala Eliška. Jednoho krásného dne se rozhodla jít k své přítelkyni lišce, bohužel neznala cestu, musela si opatřit mapu. Liška si tedy šla mapu koupit do malého obchodu. Cestou potkala jednu starou lípu. Došla do obchodu a koupila si mapu. Jak si koupila mapu, našla si v ní cestu ke své přítelkyni lišce. A tak se šťastně navštívili a jsou spolu v noře dodnes.

Děti z Dánska

Tato noc byla 14., těšíme se již na tu 15. Zároveň děkujeme Janě Navrátilové ze SVČ Klubko a pí učitelce Janě Daňhelové za pomoc.