Beseda se spisovatelem Milošem Kratochvílem ve Starém Městě

V rámci letošního Týdne knihoven /4. – 10. 10. 2010/ jsme připravily kromě již tradičních amnestií a prodeje vyřazených knih dvě besedy pro žáky 1. stupně se spisovatelem Milošem Kratochvílem. Besedy se z důvodu malého prostoru v naší knihovně a velkého počtu dětí uskutečnily v prostorách SKC.
Postřehy jedné z besed nám poskytla pí učitelka Ivana Buršová., za jejíž příspěvek moc děkujeme.
….„Nejdříve si vyslechli ukázky z některých jeho knih a poté nastala nekonečná řada dotazů, na které autor ochotně odpovídal. Děti chtěly vědět, kdy začal pan Kratochvíl knihy psát, kolik jich už napsal i jména jeho oblíbených autorů. Na závěr se uskutečnila autogramiáda spojená s podepisováním knih. Děti si mohly knížky na místě zakoupit a získat tak velmi vzácný autogram s věnováním autora. Knihy se rozprodaly úplně všechny a další ještě chyběly. Čtenářů je tedy v naší škole stále hodně.”

Milada Rokytová a Jana Trubačíková