Noc s Andersenem v knihovně ve Starém Městě


I letos se u nás v knihovně konala Noc s Andersenem. Letošní datum padl na 1.4. 2011, ale žádný apríl to nebyl. Opravdu jsme se sešly a mezi knížkami strávilo noc 12 dětí. Byla to noc plná her, pohádek a skvělé zábavy. Letos nám pomáhala slečna Martina Hrubošová z Klubka Staré Město. Tímto jí moc děkujeme a těšíme se někdy zase na další spolupráci.
A chcete vědět něco víc o proběhlé noci? Tak tady jsou postřehy dětí, které se noci zúčastnily:

„Milé noviny, tato noc byla zaměřena na Václava Čtvrtka. 1.4. večer to vše začalo. Až všichni došly začaly jsme hrát seznamovací hry. Pak jsme si povídaly o Václavu Čtvrtkovi a o Andersenovi. Potom jsme šly do hasičárny dobrovolných hasičů. Dokonce nám slíbily, že když bude hořet škola, tak ji nebudou hasit. Zkoušely jsme si i jejich helmy a oblečky. Poté jsme se vrátily do knihovny a učily se tanec jménem Rumcajs. Vyráběly jsme i čepice od Křemílka a Vochomůrky. Potom jsme šly ven a pomohly jsme hledat vodníkovi Česílku dušičky. A nakonec byla večerka a šly jsme spát.”

Bára Zapletalová, 4.A

„Bylo to tu dobré. Nejlepší bylo sbírání dušiček a vyrábění kytek na strom Čtvrtkovník. Byly jsme taky na hasičské zbrojnici a já jsem mohla mluvit do rádia. Řekla jsem, že vyhráli zájezd do Egypta. Pak jsme tančily tanec Dup, dupy, dup Rumcajse a Manky. Největší sranda bylo vyrábění Vochomůrkovi čepice. Moc jsme si sice nečetly, ale vůbec to tu nechybělo. Večer jsme si pustily večerníček a šly jsme spát. Ráno jsme se probudily a daly si perník a čaj. A pak jsme šly domů.”

Kateřina Rathouská

< „1.4. jsem byla na Noci s Andersenem v knihovně. Byly jsme v hasičské zbrojnici. Jak jsme došly tak jsme si vyrobily Křemílkovu čepici. Pak jsme šly hledat dušičky. Jak jsme došly tak jsme se převlékly do pyžama a vyčistly zuby. Pak následoval večerníček.”

Simona Pilušová

„Letošní Noc s Andersenem byla zaměřena na spisovatele Václava Čtvrtka. Ze začátku jsme hrály seznamovací hry a vyráběly si jmenovky. Navštívily jsme hasičskou zbrojnici, na které jsme se dozvěděly spoustu zajímavých, ale i důležitých informací. Po krátké přestávce jsme tancovaly Rumcajsův tanec Dup, dupy, dup. Zkoušely jsme si vyrobit Vochomůrkovu čepičku, která se všem povedla. Pak si každý z papíru udělal kytičku a název pohádky pana Čtvrtka , který potom zavěsil na strom Čtvrtkovník. Poté jsme se rozdělily na skupiny, dostaly smeták s baterkou a šly ven hledat ztracené dušičky. Po převlečení do pyžama jsme si pustily večerníček. A poté jsme šly spát.”

Kateřina Malinová

„Letošní Noc s Andersenem byla pěkná. Ze začátku jsme si vyrobily jmenovku a povídaly si o Václavu Čtvrtkovi. Navštívily jsme hasičskou zbrojnici. Tady nám ukázali všechny věci, které se potřebují k hašení. Jak jsme došly zpět do knihovny, byla krátká přestávka. Potom jsme se naučily tančit country tanec. Vyráběly jsme si čepičku Křemílka. První jsme ji sprejovaly a potom jsme ji šily. Kreslily jsme kytičku, mašličky a oblíbené postavy na Čtvrtkovník. Potom jsme se rozdělily do tří skupin po čtyřech a hledaly jsme dušičky. V nich byly lístečky a ty jsme měly složit.. Potom byla osobní hygiena a večerníček a pak už jsme šly spát.”

Jana Malinová

„Z 1.4. až do 2.4. jsme spaly v knihovně. Bylo to super. Nejdříve jsme si dělaly cedulky se jmény, potom jsme hrály hru. Jak jsme si dohrály tak jsme si četly. Potom jsme šly na hasičskou zbrojnici. Když jsme došly zpět do knihovny tak jsme tančily Rumcajsův tanec. Poté jsme šly ven a hledaly ztracené dušičky. V 00.30 jsme se připravovaly ke spánku a nechyběla pohádka na dobrou noc.
Bylo to super.”

Lucie Lopatová

„1.4. jsem šla spát do knihovny na Noc s Andersenem. Hrály jsme seznamovací hry, šly na hasičskou zbrojnici. Dobrovolní hasiši nám slíbili, že když bude hořet škola, tak ji nebudou hasit. Došly jsme něco po 21. hodině a šly jsme vyrábět Křemílkovu čepičku. Pak jsme šly ven hledat dušičky.Pak jsme se převlíkly do pyžama, vyčistily zuby a šly spát.”

Katka Hlaváčková

„Z 1. na 2.4. jsem spala v knihovně. Jak jsme došly tak jsme se nejdříve seznamovaly. Byly jsme na hasičské zbrojnici. Nejdřív nám tam jeden pán něco vykládal. Potom jsme se šly podívat na hasičské auto. Jak jsme se vrátily tak jsme šly vyrábět Křemílkovu čepičku. Taky jsme se naučily jeden tanec. Jak jsme dotančily tak jsme se šly dívat na pohádky a pak šly spát. Noc s Andersenem se mi líbila.”

Kateřina Hubáčková

„Moc se mi líbilo, když jsme šly večer k hasičům. U hasičů jsem otevřela vrata. Hrály jsme super hry vevnitř i venku. Noc v knihovně byla o Václavu Čtvrtkovi. A tanec Dup, dupy, dup jsme tančily až do potu. Ráno nás hnaly ze spacáků a snídaly jsme.”

Alžběta Pleváková

„Noc s Andersenem se mi líbila. Největší sranda byla, když jsme šily Vochomůrkovu čepičku. Někteří z nás v nich měly trošku díry, ale ničemu to nevadilo. Byly jsme u hasičů, kámoška hlásila do rádia, že vyhrály zájezd do Egypta. Potom jsme venku hledaly dušičky. Když jsme se vrátily, šly jsme spát. Noc s Andersenem byla úžasná.”

Eliška Gabrielová

„V pátek jsme spaly v knihovně. Jednalo se o Václava Čtvrtka. Vyráběly jsme jmenovky, hrály jsme hry, byly jsme na hasičské zbrojnici. Ukázali nám celé hasičské auto. Moje kamarádka Kača mluvila do rádia, že jsme vyhrály zájezd do Egypta a 50 000,- navíc. Jak jsme došly, šily jsme úžasnou Vochomůrskou čepočku. Seděly jsme jak švadlenky, ale nakonec se nám to povedlo. Po čepičce jsme šly na noční výpravu za zatoulanými dušičkami. Nakonec jsme si pustily večerníček a šly jsme spát. V knihovně se mi líbilo.”

Martina Kromsiánová

„Dne 1.4. 2011 jsem šla spát do knihovny. Začaly jsme seznamovací hrou. Dál si to moc nepamatuji. Kolem osmé jsme šly na hasičskou zbrojnici. Nejdřív tam něco jeden mladík povídal a pak jsme se šly podívat na auto. Kačka mluvila do rádia a do vysílačky. Když jsme se vrátily, tak jsme šly dělat čepku. To mě bavilo. Taky jsme se naučily Rumcajsův tanec. Potom jsme se převlékly a šly se dívat na pohádku. Pak jsme šly spát. Noc s Andersenem se mi líbila.”

Petra Balejová

Myslíme si, že 9. Noc s Andersenem se vydařila a už se všichni těšíme na jubilejní 10. noc.

Jana Trubačíková a Milada Rokytová

Provozní doba

Po 8 – 12 13 – 18
Út 12 – 17
St 12 – 17
Čt 8 – 12 13 – 18
8 – 12 13 – 17

Facebook

Výběr z fotogalerie

Archivy

Užitečné odkazy

Národní knihovna v Praze