UPOZORNĚNÍ

V PONDĚLÍ 17.05.2021 BUDE KNIHOVNA Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ OD 8.00 DO 12.00 HODIN UZAVŘENA

Knihovna bez čtenářů

Určitě naše čtenáře napadlo, co knihovnice dělají, když knihovnu zavřou pro veřejnost.
Pravdou je, že i v takové zavřené knihovně se nedá vůbec zahálet, ba dokonce nudit.
Když jsme poprvé knihovnu zavřely, bylo pro nás nepředstavitelné jak fungovat bez čtenářů.
Čekala nás ovšem nemalá výzva, rozhodly jsme se provést „čistku“ naučné literatury, která volala po aktualizaci a modernizaci. Byla to práce náročná, ale místy i úsměvná, našly jsme spousty skvostů, které naše knihovna skrývala. Několik týdnů jsme vyřazovaly a třídily knihy, přebalovaly, čistily, lepily. Všechny tyto činnosti by za normálního režimu nebyly možné.
Výsledkem je zcela nově sestavené oddělení naučné literatury, které budeme postupně doplňovat.
Každý týden objednáváme nové knihy, snažíme se vybírat takové tituly, o kterých víme, že se v knihovně „neohřejí“ a je o ně zájem. Zkrátka nepřijdou ani milovnici deskových her, kouzelného čtení s alibi tužkou a čtenáři periodik.

Celá knihovna dostala na jaro nový „kabátek“ v podobě výmalby. V dětském oddělení se nám povedlo instalovat obrazy Abeced od studentů z SUPŠ Uh. Hradiště, které už jen podtrhly nové vybavení dětského koutku.

Netrpělivě vyhlížíme den, kdy budeme moc přivítat v našich prostorech opět děti ze škol a školek na besedy, připravujeme nové a zábavnější programy právě pro malé čtenáře.
Naším cílem je přivést do knihovny nové dětské čtenáře, kteří propadnou kouzlu knih jako my.

I přes všechnu práci nám chybí v knihovně to hlavní – naši čtenáři.
Nejsme jen tak nějaká knihovna, snažíme se naslouchat lidem, poradit a vybrat dobrou knihu.
Udělat alespoň malou radost v této nelehké době.
Když je možnost půjčovat takzvaným okýnkem nebo bezkontaktně předat připravené knihy, s radostí využijeme každé příležitosti poskytnout čtenářům jejich duševní stravu, a to dobrou knihou.

Knihovna Staré Město
Foto: Knihovna